Shop By () x
All filters

Lavazza coffee selection

Explore our Lavazza coffee range and enjoy a taste of Italy in your cup. Shop our range of coffee beans, ground coffee, and pods for Nespresso®, Lavazza A Modo Mio, and more.

70 products
Decaffeinated coffee - Lavazza
4.5 (2)
€5.49
Qualità Oro Dark Roast - Lavazza (1000g beans)
€20.69
€20.69 / kg.
Caffé Crema Classico Coffee Beans from Lavazza
4.8 (197)
€18.69
€18.69 / kg.
Classico Decaffeinated - Lavazza 10x
4.5 (10)
€2.99
€0.30 / cup
Tales of Roma - Lavazza (450g beans)
€10.19
€22.64 / kg.
Tales of Napoli - Lavazza (450g beans)
€10.29
€22.87 / kg.
Decaf Intenso - Lavazza (500g beans)
4 (1)
€9.49
€18.98 / kg.
Espresso Gourmet Chocolate 10x
4 (6)
€2.99
€0.30 / cup
Espresso Ristretto (Big pack) - Lavazza 30x
4.4 (31)
€9.49
€0.32 / cup
Lavazza Espresso Classico Big Pack package and capsule for Nespresso®
30x
4.6 (150)
€9.29
€0.31 / cup
Espresso Gourmet Caramel 10x
4.8 (4)
€3.09
€0.31 / cup
Lavazza Espresso Intenso package and capsule for Nespresso®
10x
4.8 (98)
€2.99
€0.30 / cup
Espresso Aromatico - Lavazza
4.6 (15)
€19.99
€19.99 / kg.
Caffè Espresso - Lavazza
4.7 (6)
€6.29
Tierra for Planet - Lavazza
€4.89
Lavazza Cappuccino Cup
5 (2)
€13.29

Add to basket

Lavazza Espresso Cups
3 (2)
€14.49

Add to basket

Lavazza Tierra For Amazonia package and pod for Nespresso
10x
4.6 (57)
€2.95
€0.30 / cup

Add to basket

Lavazza Mug
5 (1)
€5.19

Add to basket

Tierra for Amazonia - Lavazza 16x
Special Price €4.19 Regular Price €5.49
€0.26 / cup

Add to basket

A sensory journey through Italian coffee tradition

Founded in 1895, Lavazza is a beloved name in the coffee world thanks to its distinct ability to marry innovation and tradition. Known for its nuanced and flavourful blends, Lavazza was the first company to mix coffee beans from different origins into unique blends rooted in Italian coffee tradition. With a selection of products spanning across pods, capsules, coffee beans, and ground coffee, you can explore the flavours of italy right from home!